Як влаштований коаксіальний кабель
Коаксіал складається з пари співвісно розташованих провідників циліндричної форми — сигнальної центральної жили і металевого екрану. Між ними знаходиться шар полімерного діелектрика, а зовні — захисна оболонка.
Кожен елемент коаксіального кабелю виконує певну функцію:
- Сердечник з суцільної жили або переплетених проводів передає ВЧ сигнал. Виготовляється з міді (Cu) або обмідненої сталі/алюмінію (CCS/CCA).
- Шар спіненого поліетилену або фторопласту ізолює провідники один від одного і забезпечує їх співвісне положення. Ізоляція може бути не тільки суцільною або пористої, але і повітряної (камера з повітрям).
- Зовнішній провідник з алюмінієвої ламінованої фольги і екрануючого обплетення з металевих дротів зрівнює нульові потенціали підключених пристроїв, знижує втрати е/м енергії і захищає сигнал від перешкод і наведень, які усуваються через ланцюг заземлення.
- Біла зовнішня захисна оболонка з ПВХ оберігає провідники від вологи, пилу і механічних пошкоджень. Ізоляція чорного кольору додатково захищає від УФ-променів, завдяки чому кабель можна прокладати на вулиці.
На замітку: для підключення телевізійного коаксіального кабелю до обладнання використовуються електричні радіочастотні з'єднувачі female (гніздо) або male (штекер) з двома співвісними контактами, між якими знаходиться шар діелектрика. У більшості випадків застосовуються коннектори типу BNC (з байонетним з'єднанням) і TNC (з різьбовим зчленуванням).
Як вибрати кабель коаксіал: ключові характеристики
При виборі антенного коаксіального кабелю звертайте увагу на характеристики, від яких залежить ціна:
- хвильовий опір (імпеданс) — опір змінному струму робочої частоти (50 Ом — підходить для відеоспостереження, 75 Ом — для телевізійних мереж): залежить від співвідношення діаметра провідників і матеріалу діелектрика (діелектричної постійної);
- загасання сигналу (дБ/метри) — величина залежить від довжини кабельної лінії, частоти переданого сигналу, товщини сигнального провідника, відсотка обміднення і ряду інших параметрів;
- зворотні втрати SRL (дБ) — створюються відбитими е/м хвилями, що послаблюють сигнал, залежать від якості виготовлення всіх елементів кабелю;
- відсоток щільності екрану (коефіцієнт екранування) — залежить від кількості жил в оплітці;
- товщина сердечника — 1,02 мм (RG6), 1,63 мм (RG11), 0,94 мм (RG58), 0,81 мм (RG59);
- діаметр кабелю — чим більше відстань, тим товщим повинен бути кабель;
- діаметр ізоляції — від 0,6 до 11 мм і більше;
- тип кабелю — стандартний або термостійкий.
На замітку: виробник вказує основні характеристики на зовнішній оболонці антенного кабелю. Буквами в маркуванні позначаються матеріали провідників і ізоляції, цифрами — їх товщина, а також хвильовий опір.