Відеоспостереження — один з найбільш популярних охоронних систем у світі. Її встановлюють в магазини всіх видів, казино, розважальних центрах, ресторанах, на паркувальних майданчиках, стоянках, для охорони промислових об'єктів і приватних будинків/квартир. У всіх випадках — система відеоспостереження є надзвичайно ефективною. Вона дозволяє не тільки обчислити правопорушників, але й вирішувати спори «винуватість/невинуватість», стежити за персоналом та ін.
У цій статті мова піде про компоненти таких систем: відеокамери, відеореєстратори, джерела живлення, кабелі тощо
Система відеоспостереження має досить складний алгоритм роботи. Відеокамера встановлюється в найбільш зручних для огляду місцях. Передача даних від камери відбувається за допомогою стандартного кабелю або за допомогою бездротової мережі. Сигнал надходить в обчислювальну машину, перетворюється в зображення і виводиться на екран. Більшість систем відеоспостереження ведуть не тільки трансляцію того, що відбувається в живому часі, але і запис. Система працює від джерела живлення.
Відеокамери
Камери спостереження поділяються на кольорові та чорно-білі. В залежності від моделі є відеокамери, призначені тільки для роботи всередині приміщень і є з високим ступенем захисту для установки на вулиці. Щоб записувати відео вночі, необхідні камери з функцією ІЧ-випромінювання. Ще одне ділення — відеокамери бувають аналоговими й цифровими. В аналогових розмір зображення становить 720х576 пікселів, в цифрових (IP-відеокамери) — отримують зображення високої роздільної здатності HDTV.
Відеореєстратори
Відеореєстратори — один з основних компонентів відеоспостереження. Являє собою відеомагнітофон, камеру, пристрій управління, датчики і виконавчий пристрій. Зазвичай відеореєстратор включаються від руху, звуку, вібрації. Запис йде на жорсткий диск. Відеореєстратори можна підключати до локальної мережі або інтернету.
Джерела живлення
Джерело живлення. Відеоспостереження працює від електрики. Джерела (блоки) живлення можуть бути постійного або змінного струму і призначені на різний рівень навантаження. Є джерела живлення з акумуляторами, трансформаторні, імпульсні.
Приймачі/передавачі сигналу
Вита пара передає сигнал без спотворення зображення, до того ж меншою мірою схильна до механічних пошкоджень в порівнянні з телевізійним кабелем. На камері ставлять передавач, а на відеореєстраторові — приймач. Такий метод дозволяє організувати відеоспостереження на відстані 100-3000 метрів без втрати якості.
Кабелі та роз'єми
Камера підключається до реєстратора телевізійним (коаксіальним) кабелем або кручений парою. Підключення звичайним сталевим або мідним кабелем буде давати перебої в роботі, що неприпустимо при організації системи відеоспостереження. Кабелю використовуються з пластикової гофротрубою, металоруковами, пластиковими коробами, які забезпечать захист кабелю.
Нюансів в облаштуванні системи відеоспостереження десятки. Довірте підбір та встановлення професіоналам, тільки в цьому випадку можна гарантувати якість і безперебійну роботу.